Altınok Öz adaylık tartışmalarına son noktayı koydu

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, adaylık tartışmalarına ilişkin, “Aday olmayacağım demek ayrı şey, adaylık başvurusu yapmayacağım demek ayrı şey. ‘Partim devam et’ derse devam ederim” açıklamasında bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aziz Kocaoğlu’nun yaklaşan yerel seçimlerde tekrar aday olmayacağına ilişkin açıklamaları tartışılırken , Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ’ün de adaylığa ilişkin konuşmasını açıklığa kavuştu. Önceki günkü konuşmasında adaylık başvurusu yapmayacağını söylediğini belirten Öz, “ Aday olmayacağım demek ayrı şey, adaylık başvurusu yapmayacağım demek ayrı şey. ‘Partim devam et’ derse devam ederim” dedi.

Tartışma yaratan adaylık açıklamasına ilişkin ise Öz şöyle konuştu:

Aday olmayacağım demek ayrı şey, adaylık başvurusu yapmayacağım demek ayrı şey. Ben şu anda Belediye Başkanı’yım. Genel merkez il, ilçe örgütleri performansımıza bakarlar, halkla olan iletişimimize bakarlar. Bunlar ölçülebilir şeylerdir. Ölçerler. Dolayısıyla karşılığı varsa ‘Altınok sen devam edeceksin’ derler. Biz de parti disiplini içerisinde bu emrin gereğini yerine getiririz. Görevimize devam ederiz. ‘Tamam teşekkür ederiz’ derlerse de biz de onlara teşekkür ederiz ve bir parti neferi olarak hizmetimize devam ederiz. Söylemek istediğim oydu.