Kartal’da huzur toplantısı gerçekleştirildi

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından toplumsal düzeni sağlamak amacıyla hazırlanan program kapsamında Kartal’da huzur toplantısı gerçekleştirildi.

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırcı, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan, Kartallı muhtarlar, Kartal’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kartal esnafı katıldı. Toplantı saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Kartal’da göreve yeni atanan Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, katılımcılar ile mahalleleri ile ilgili talep ve sorunları konuşarak notlar aldı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak ise, “Bizim sorunumuz aslında mahalle kültürünü yitirmiş olmamız… Ben küçükken babam dışında bir de kötü bir şey yaparsam komşu amca kızacak diye korkardım. Ama şimdi birbirimizin çocuklarını tanımıyoruz bile. Aynı binada cenaze olsa, birbirimizden bihaberiz. Mahalle kültürünü yaşatmaya önce kendimizden başlamalı ve bunun için çalışmalıyız.” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar