Pendik’te çocuk parkında baz istasyonu eylemi

Pendik’te bir çocuk parkına baz istasyonu kurulmak istenmesi mahalleliyi sokağa döktü. Baz istasyonuna karşı çıkan vatandaşlar eylem yaptı.

Pendik’in Sülüntepe Mahallesi’nde bulunan Vildan Sokak Parkı’na dikilen 10 metrelik reklam panosunda iddiaya göre baz istasyonu gizlenmişti. İddialar üstüne mahalleliler ‘Sağlık için baz istasyonuna hayır’ yazılı pankart açarak park önünde protesto gösterisi yaptı.

Eylemciler “Yaşam Alanıma Dokunma”, “Radyasyona Hayır” yazılı dövizler taşırken, “Sağlıklı Yaşam İstiyoruz” diye slogan attı. Yaklaşık 200 kişilik grup daha sonra basın açıklama yaptı.

[map]Vildan Sokak Parkı Pendik[/map]

Açıklamada “Mahallemize iki hafta önce ‘MOBESE kamerası’, ‘ışıklandırma kuruyoruz’ diye baz istasyonu kuruyorlar. Mahallelinin bunu fark etmesi sonucu biz bunu engelledik. Bu duruma karşı mahallede bine yakın imza topladık. Bu konuda belediye ve yerel yönetimle görüşmeler sağlandı. Belediyeden olumlu bir cevap alamadık. Çocukların en yakın yaşam alanına baz istasyonun kurulmasının tehlikeli olduğunu söyledik ama bunu dikkate almadılar. Bizde bu durumdan kaygılıyız. Her gün bu arada bir eylem süreci var. Çocuklarımız parka giremiyor şu anda. Baz istasyonun korkusundan kimse çocuğunu parka gönderemiyor. Şu anda bir aktifleşme durumu yok ama biz bu direğin burada olmasından kaygılıyız. Bu direk buradan kalkıncaya kadar eylemimizi sürdürmeyi düşünüyoruz” denildi.