Kadıköy’de İBB kamyonunun ezdiği Şule İdil Dere davası devam ediyor

- Yorumlar

İstanbul Kadıköy’de Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmalarında görev yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı bir kamyon tarafından Yoğurtçu Parkı’nda yürüyüş yaparken ezilerek öldürülen üniversite öğrencisi Şule İdil Dere’nin davası devam ediyor.

Kartal’daki Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 6’ıncı celsesine, tutuksuz sanıklar Saffet Altındağ, Kamil Celal Yıldırım, Ergun Ata, Şule İdil Dere’nin annesi Nesrin Aslan ve babası Berdan Dere ile taraf avukatları katıldı.

Hafriyat kamyonunun altında kalarak feci şekilde can veren 23 yaşındaki İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü 3.’ncü sınıf öğrencisi Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin davada mahkeme, sanıklar Saffet Altındağ, Kamil Celal Yıldırım ve Ergun Ata’nın, İBB Başkanlığı nezdinde görev yapan kamu görevlileri oldukları, çalışma planının ise İstaç görevlisi tarafından hazırlandığı ve bu planın sanıklara gönderildiği veya resmi olarak tebliğ edildiğine ilişkin belge bulunmadığından, İBB Başkanlığı’na yazı yazılarak sanıkların, suç tarihi itibariyle hangi görevde bulundukları hususunun bildirilmesine karar verdi.

Mahkemede konuşan sanık avukatları Dere’nin ezildiği sırada cep telefonuna baktığı için suçlu olduğunu iddia etti.

x