Ulaştırma bakanından adil kullanım kotası açıklaması: Sakın para vermeyin

- Yorumlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan, 1 Ocak 2019’da kaldırılacak olan Adil Kullanım Kotası (AKK) hakkında önemli bir açıklamada bulundu ve kullanıcıları uyardı.

AKK hakkında açıklama yapan Turan, “Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak. AKN’nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak. Vatandaşın haksız yere bir hizmetin ödemesiyle karşı karşıyla kalmaması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Biz, vatandaşımızı bu konuda kimseye yem etmek istemeyiz” dedi.

Türk Telekom’dan kotalı internet

Öte yandan Türk Telekom ise vatandaşlara kotalı internet sunacağını açıkladı. Kotalı internetin kotası bittiğinde ise ücretsiz ek paket devreye girecek. Çok düşük tutulan kota miktarları ve internetin hızının yine düşürülecek olması vatandaşların tepkisini çekerken Türk Telekom bu uygulamasından geri adım atmayarak, kullanıcıların lehine bir düzenleme olduğunda ısrarcı. AKK varken de belli bir kullanımdan sonra internet hızı düşüyordu, Türk Telekom’un kotalı internetinde de kota bitince daha yavaş olan ek paket devreye girecek. Yani hiçbir şey değişmeyecek.

x