Pendik park katliamı girişiminde iddianame hazırlandı

İstanbul’un Pendik’te bir parkta oynayan çocuklara silahıyla ateş açan ve 7 yaşındaki bir çocuğu sırtından vuran zanlı hakkında 23 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Pendik Dumlupınar mahallesindeki bir çocuk parkında 21 Ağustos’ta parkta oynarken gürültü yapıyorlar diye ateş açarak bir çocuğu vuran şüpheli hakkında,’çocuğu öldürmeye teşebbüs’ ile ‘korku, kaygı ve panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme’ suçlarından toplam 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Katliam yaptı serbest kaldı

Olayın ilk gerçekleştiği zaman gözaltına alınıp serbest bırakılan ve tepkiler sonucu tekrar gözaltına alınan şüpheli hakkında 23 yıla kadar hapis istendi.

Hazırlanan iddianamede, kız çocuğu H.D’nin çocuk parkında arkadaşları ile oynarken şüpheli B.B’nin çocuklara ateş ettiği anlatıldı.

İddianamede, B.B’nin suç tarihinde ‘yaralama’ ve ‘korku, kaygı ve panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme’ suçlarından tutuklandığı hatırlatılarak, şüphelinin evinde yapılan aramada ise olayda kullanıldığı belirtilen silahın bulunamadığı vurgulandı.