Gürsel Tekin’den İstanbul için ilginç çıkış

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Gürsel Tekin ilginç bir çıkışla gündeme geldi.

Milliyet ile röportaj yapan Tekin, araştırma şirketleri aracılığı ile AKP’li ilçelerde yaşayan halka nasıl bir aday istediklerinin sorulmasını ve bunun sonucunda o tarife en yakın bir CHP’li aday çıkarılmasını önerdi.

Tekin şu sözleri kullandı:

İstanbul’da en az oy aldığımız ama en mutsuz, gidişatından, geleceğinden kaygılı olan büyük ilçelerimiz var. Örneğin Bağcılar, Ümraniye… Ümraniye’nin şu anda yüzde 30’u önümüzdeki dönemde sürgüne tabi tutulacak, tapusu bile yok. Esenyurt 30 bin insanın dolandırıldığı bir ilçe. Kentsel dönüşüm adı altında nereden baksan 50 bin vatandaşımızın mağduriyeti var. Buralarda soracağız. Sancaktepe’ye, Sultanbeyli’ye, Sultangazi’ye soracağız. Bir değil, iki değil, üç değil, beş kez soracağız. Buradaki vatandaşlarımız çaresiz, mazlum. Bu vatandaşlarımız kimi tarif ediyorsa CHP’nin adayı o olsun. Hepimiz de etrafında kenetlenelim, bu kadar basit.

“Keşke ön-seçim olsaydı”

Ön-seçim yapılmamasına değinen Tekin, “Keşke ön seçim olsaydı ama bu saatten sonra mümkün değil. Parti içi ön yoklamanızı yapabilirsiniz. Genel Merkez neye karar alır.” dedi.

x