Uyuşturucu etkisindeki genç kendini camide yaktı

İstanbul Ataşehir’de uyuşturucu madde kullanan genç kullandığı maddenin etkisiyle kendini cami avlusunda yaktı. Caminin yandığını sanan imam ve bazı vatandaşlar çok endişelendi.

Olay, gündüz vakti Ataşehir’de bulunan Küçükbakkalköy Merkez Camisinde meydana geldi. İddiaya göre caminin tuvaletinde kendini yakan genç ardından avluya çıktı. Çığlık atan genci gören vatandaşlar ambulansa, polise ve itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, şahsı yakan alevlerin kendiliğinden söndüğünü, şahsın yerde baygın bir vaziyette yattığını belirledi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan şahıs Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

[map]Küçükbakkalköy Merkez Camisi[/map]

Öte yandan caminin kundaklandığını sanan imam Ali Çiçek, “Burada 3-5 aydır bir tinerci var. Geliyor burada kendini kesiyor, saçı başı dağınık, caminin etrafında yatıyor, buradaki millet para veriyor alıştı buraya. 30-35 yaşlarında ailesi de yok galiba devamlı burada. Ben polis ve itfaiye arabalarını görünce camiyi yakıyorlar sandım. İndim sordum biri kendini yakmış dediler” dedi.