Mehmet Sekmen Erzurum Büyükşehir Belediyesi başkan adayı oldu

AK Parti’nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı, mevcut belediye başkanı Mehmet Sekmen oldu. Daha önce İstanbul Kartal’da da belediye başkanlığı yapan Sekmen belediyecilik çalışmalarına Erzurum’da devam ediyor.

AK Parti Belediye Başkanı adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların ardından ortaya çıktı. Erzurum için seçilen Mehmet Sekmen kimdir, nereli, doğum yılı ve özgeçmişi nedir?

Mehmet Sekmen kimdir?

Evli ve 4 dört çocuk babası olan Sekmen 1958’de Erzurum Pazaryolu Kılıççı köyü doğumlu. Sekmen İstanbul Fatih İmam-hatip Lisesi mezunu. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde okuyan Sekmen Ankara’da Bankacılık ihtisasını tamamladı.

1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yapan Sekmen, Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak siyasete başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanı oldu. 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartal’da 2. dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti. 10 yıl Kartalspor başkanlığı yapan Sekmen, aynı zamanda 2. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı.

2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi.