Kartal’da fiziksel engelli kıza taciz skandalı

İstanbul Kartal’da, 15 yaşındaki fiziksel engelli kızın taciz edilmesi skandalı ile ilgili davanın duruşması Anadolu Adliyesinde görüldü.

4 Nisan 2018’de meydana gelen olayda, iddiaya göre S.D isimli kadın 15 yaşındaki fiziksel engelli kızı C.D’yi tekerlekli sandalyeyle dışarı çıkardı. Ayakkabılarını unutan kadın kızını bahçede bırakıp eve geri döndü. Bu sırada engelli kızın yanına gelen komşuları M.G kıza cinsel tacizde bulundu. Kıza ayrıca, kendisini şikayet etmesi durumunda öldürmekle tehdit eden M.G hakkında 2 ay sonra anne ve kızı şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine, M.G. hakkında, “çocuğun cinsel istismarı” ve “tehdit” suçlarından toplamda 8 yıl 6 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle dava açıldı.

Anadolu 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya engelli kız C.D., annesi S.D. ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı katıldı. Sanık M.G. de salonda hazır bulundu.

Dudağından öpüp taciz etti

Duruşmada konuşan C.D, “Olay günü annemle birlikte doktora gidecektik. Annem beni tekerlekli sandalyeyle dışarı çıkardı ve ayakkabılarını unuttuğu için eve geri döndü. Bu sırada sanık benim yanıma yanaştı ve sarılıp önce yüzümden, sonra dudağımdan öptü, beni taciz etti. Ben o sırada, ‘anne’ diye bağırdım, beni bıraktı. Bana, ‘bundan kimseye bahsedersen seni öldürürüm’ dedi.” dedi.

İftira suçlaması

Sanık M.G. savunmasında, “C.D., annesi ve K.T.’yi bahçe içerisinde tartışıp gürültü yaptıkları için ve benim oğlum rahatsız olduğu için uyardım. Bu sırada K.T. ile tartıştık ve elinde sopa vardı. Elindeki sopayı aldım, kendisine vurdum. Ardından hakkımda bu şikayeti yaptılar. Benim böyle bir şey yapmam mümkün değildir, bana iftira atıldı” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.