Kartal’da azgın hırsızlar sokak ortasında dehşet saçtı

İstanbul Kartal’da bir iş yerini gündüz vakti minibüsle soyan hırsızlar güvenlik görevlisinin kendilerini fark etmesi sonucu sokak ortasında minibüsleriyle kaçmaya çalışırken dehşet saçtı.

Sokakta yürüyen insanların üzerine minibüs süren azgın hırsızlar kaçmak için her şeyi yaptılar. Önce demir kapıya çarpan hırsızlar, ardından bir otomobile çarparak içeriden güçlükle çıktı. Aracı vatandaşların üzerine süren azgın hırsızlar ölümüne kaçtı.

Kahraman güvenlik görevlisi engelledi

Olay, Pazartesi saat 08:30 sıralarında Kartal Karlıtepe Mahallesi’nde meydana geldi. Azgın hırsızlar bir iş yerine minibüsle geldiler. İş yerini soymaya hazırlanan azgın hırsızlar güvenlik görevlisi tarafından fark edildiler. Kahraman güvenlik görevlisi bir anda ortaya çıkarak kendini minibüsün önüne attı. Azgın hırsızlar aracı güvenlik görevlisinin üzerine sürdü. Demir bariyerlere çarpan araç son olarak da iş yeri girişindeki bir araca çarparak güçlükle dışarı çıkıp kaçabildi.

Yakayı ele verdiler

İş yerinin güvenlik kamerası görüntülerinden elde ettiğimiz bilgilere göre içeriden çıkmayı başaran hırsızlar dışarı da da aracı vatandaşların üzerine sürüyor.

Hırsızların aynı gün yaşanan bir polis kovalamacısı sonucu yakalandıkları bilgisi alındı.