Maltepe’de güvercin festivali günü

İstanbul Maltepe’de düzenlenecek 2. İstanbul Güvercin Festivali’nde 3 bin güvercin yarışacak ve sergilenecek. Festival Maltepe Belediyesi’nin desteği ile Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek.

Başlama tarihi 2 Aralık olan 2. İstanbul Güvercin Festivali’nde, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek farklı ırktaki 3 bin güvercin yarışacak ve sergilenecek. Düzenlenecek yarışmalarda 282 kupa dağıtılacak.

[map]Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu[/map]

Maltepe Belediyesi ve Marmara Güvercin Federasyonu işbirliğiyle düzenlenecek olan 2. İstanbul Güvercin Festivali’nde 3 bin güvercinin katılacak. Festival kapsamında farklı ırktaki 300 güvercin, “Kostüm Öntepe”, “Kostüm Çifttepe”, “Musul”, “Arkatepe”, “Süs Güvercini” ve “Kerkük” adlı 6 kategoride yarışacak. Dişi ve erkek dallarında ayrı ayrı ilk 3’e girenlere ve katılımcılara toplamda 282 kupa dağıtılacak ve hakemlere de plaket takdim edilecek.

Etkinlikte, posta güvercinleri uçurulacak ve mehter gösterisi ile horon oynanacak. Festivalde, kanatlı kuşlar uzmanı deneyimli veterinerler de görev alarak, güvercinlerin sağlık kontrollerini gerçekleştirecek.

guvercin festivali