Berhan Şimşek CHP’den başkan adayı oluyor

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi adayları merak yaratan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) sürpriz bir ismin adı Üsküdar belediye başkanlığı adaylığı için geçiyor.

CHP kaynaklarından alınan bilgilere göre, CHP’de Üsküdar için sanatçı Berhan Şimşek’in adı öne çıkmış durumda. Mevcut AK Partili belediyenin Üsküdar’ı kaybetmesine kesin gözüyle bakılıyor. Üsküdar’a kentsel dönüşüm çalışmaları ve yerel halkın evlerinden edilip yerlerine zengin iş adamlarının toplu konutlar yapması nedeniyle birçok ayaklanma çıkmış ve yerel yönetime karşı memnuniyetsizlik hat safhaya ulaşmış durumda. Üsküdar ayrıca mevcut AK Partili belediye tarafından yıkılan bir cami ile de gündeme gelmişti.

Berhan Şimşek şu sıralar televizyonlarda programlara da konuk oluyor. Yeniden gündeme gelmesinin nedeni de adaylığı için diye düşünülüyor.

Şimşek geçmişte birçok filmde oynamış, en çok öne çıkan filmlerinden biri ise “Hoşçakal Yarın” isimli filmde devrimci gençlik hareketinin önderi Deniz Gezmiş rolünü başarılı bir şekilde oynaması oldu.