Kartal Elsel Gaz’da işten çıkarmalar protesto edildi

İstanbul Kartal’da ki ECA / Elsel Armatür’de işten çıkarmaların ardından protesto gösterisi yapan Türk Metal Sendikası üyesi işçiler eylemlerine bu hafta da devam etti.

ECA / Elsel Armatür fabrikasında çalışan Türk Metal Sendikası’na üye olduğu için 9 işçinin işten atılması ile başlayan işçi eylemleri büyüyerek devam ediyor. İşten atmalarla ilgili hukuki süreç ara-bulucuda görüşülürken, Türk Metal Sendikası fabrikada yetki aldığını duyurdu.

[map]ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.[/map]

Elsel Gaz Direnişin kalesi

İşçiler geçtiğimiz akşam arkadaşlarının işten atılmasını mesai çıkışı fabrika önünde protesto etti. Eyleme Türk Metal’in örgütlü olduğu Arçelik, Siemens ve Stoyer fabrikalarından da Türk Metal İş-yeri Temsilcileri ile işçiler katıldı.

İşten atmalara tepki gösteren işçiler, ‘Sendika haktır engellenemez’, ‘İş ekmek yoksa barış da yok’, ‘Elsel işçisi direnişi simgesi’, ‘Susma sustukça sıra sana gelecek’ sloganları attı; alkış ve ıslıklarla patronu protesto etti. Saat 18.00’de fabrikada mesaisini bitiren Elsel işçileriyle dışarıdaki Türk Metal üyeleri fabrika önünde buluştu.