Kartal Elsel Gaz’da işten çıkarmalar protesto edildi

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da ki ECA / Elsel Armatür’de işten çıkarmaların ardından protesto gösterisi yapan Türk Metal Sendikası üyesi işçiler eylemlerine bu hafta da devam etti.

ECA / Elsel Armatür fabrikasında çalışan Türk Metal Sendikası’na üye olduğu için 9 işçinin işten atılması ile başlayan işçi eylemleri büyüyerek devam ediyor. İşten atmalarla ilgili hukuki süreç ara-bulucuda görüşülürken, Türk Metal Sendikası fabrikada yetki aldığını duyurdu.

Elsel Gaz Direnişin kalesi

İşçiler geçtiğimiz akşam arkadaşlarının işten atılmasını mesai çıkışı fabrika önünde protesto etti. Eyleme Türk Metal’in örgütlü olduğu Arçelik, Siemens ve Stoyer fabrikalarından da Türk Metal İş-yeri Temsilcileri ile işçiler katıldı.

İşten atmalara tepki gösteren işçiler, ‘Sendika haktır engellenemez’, ‘İş ekmek yoksa barış da yok’, ‘Elsel işçisi direnişi simgesi’, ‘Susma sustukça sıra sana gelecek’ sloganları attı; alkış ve ıslıklarla patronu protesto etti. Saat 18.00’de fabrikada mesaisini bitiren Elsel işçileriyle dışarıdaki Türk Metal üyeleri fabrika önünde buluştu.

x