Türk Telekom şok edici tarifelerini siteden sildi

- Yorumlar

1 Ocak 2019 itibariyle Adil Kullanım Kotası’nın (AKK) kalkacak olmasını bahane eden Türk Telekom tarifelerini yeni sisteme göre yeniledi ve dün “Lider Kampanya” adıyla duyurdu. Herkesin ağzını açık bırakan yeni Türk Telekom tarifeleri bir gece dayanmadan tepkilerin ardından siteden kaldırıldı.

Türk Telekom’un yeni tarifeler, yüksek fiyatından dolayı eleştiri yağmuruna tutuldu. Türk Telekom, tepkilerin ardından bu paketleri internet sitesinden kaldırdı. Arap firması tarafından 2005’te hükumetten satın alınan Türk Telekom zarar ettiği için kısa bir süre önce el konularak kamulaştırılmıştı.

kaplumbağa hızındaki internete 59 TL talep ettiler

Türk Telekom’un AKN’siz internet paketi fiyatlarına göre limitsiz ve AKN’siz internet paketi fiyatları 59 TL’den başlıyor ancak bu paket sadece 4 Mbps hıza sahip. Üstelik 24 ay taahhütle alınan bu paketin 13. aydan sonraki ücreti 69 TL’ye çıkıyor.

Yavaş ama biraz daha hızlı internet almak istediğinizde 8 Mbps internet için 79 TL, 16 Mbps hızında internet için 92 TL talep ediliyor. Türkiye şartlarında ortalama standarttaki bir internet paketi olarak görülebilecek 35 Mbps internet için 149 TL ve 100 Mbps internet için 336 TL gibi astronomik fiyatlar ödemek gerekiyor.

AKN uygulaması yürürlükteyken kullanıcılar ortalama 60 TL’ye AKN sonrası hızı 5 Mbps’e düşen internet paketi kullanıyordu. Gece saat 02.00 ve 08.00 arasında hız artıyor ve bu saatlerdeki kullanımlar AKN’ye dahil edilmiyordu. Yeni dönemde devamlı 4 Mbps hızındaki internet için 59 TL talep ediliyor.

x