Tinerciler genç polisin boğazını kestiler

- Yorumlar

İstanbul Beşiktaş’ta kız arkadaşının doğum gününü kutlayan polis memuru, tinercilerin saldırısına uğradı. Saldırı sırasından tinercilerden biri cam kırığı ile polis memurunun boğazını kesti.

Olay önceki gün Beşiktaş’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nde görevli polis memuru Ahmet Faruk A. (25) doğum günü olan kız arkadaşı A.T. ile birlikte Beşiktaş’ta buluştu. İkili doğum günü kutlamasının ardından gece 02.30 sıralarında mekandan ayrılarak yürümeye başladı.

TİNERCİLER DEHŞET SAÇTI

Aniden önlerini kesen bir kişi polis memuru Ahmet Faruk A.’nın ve kız arkadaşının elinden Köfte ekmeklerini zorla aldı ve para istedi. Bunun üzerine polis memuru ve şahıs arasında tartışma başladı. Tartışma sonrasına şahıs kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Kız arkadaşını evine taksi ile gönderen polis memuru daha sonra yalnız başınayken önü tinerci grubu tarafından kesildi. Çıkan arbedede tinercilerin genç polisin boğazını kestiler. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri gelerek kanlar içinde yerde kalan polisi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis memurunun yapılan tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Güvenlik kameralarını inceleyen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, tinercileri yakaladı. Adliyeye sevk edilen 3 zanlı, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

x