Niran Ünsal Kartal’da sahne alıyor

- Yorumlar

Pop müzik sanatçısı Niran Ünsal 22 Aralık’ta İstanbul Kartal’da ücretsiz bir konser ile sevenleriyle buluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyon 22 Aralık 2018 Cumartesi 20:00’de İBB Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Nisan Ünsal

Gerçek adı Fatma Uludan Canevi olan Niran Ünsal, 13 Ağustos 1974 tarihinde İzmir Radyosu keman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal Birtek ve kanun sanatçısı Ahmet Canevi’nin ikinci çocukları olarak İzmir‘de doğdu.

2003 yılında Ahmet Kaya’nın anısına bir albüm yayınlanır. Sanatçının eşi Gülten Kaya tarafından hazırlanan “Dinle Sevgili Ülkem” isimli bu albümde, 18 sanatçı sesi ve yorumuyla yer alır. Niran Ünsal da bu albümde “Giderim” isimli eseri seslendirir.

2007 yılında Niran Ünsal, “NÜ Müzik Yapım” adını verdiği kendisine ait bir müzik yapım şirketi kurmuştur.ilk olarak da “İyi Niyetlerim” adlı albümünü çıkarmıştır. Bu albümünde tüm besteleri kendisi yapmış, müzik direktörlüğünü, süper vizörlüğünü üstlenmiştir.

2009 yılının Mayıs ayında yine kendi yapım şirketinden yayınladığı “Sesler ve İzler” piyasaya çıkardı. aynı yıl, “Küçük Kadınlar” dizisinin jenerik şarkısına sesi ve yorumuyla katıldı. Seslendirdiği şarkının adı “Ben Ne Zaman Büyüdüm Anne”dir.

2012 yılının ilk aylarında, kendi yapım şirketinden “İnce Ayar” adlı ilk maksi single albümünü çıkardı.

x