AK Parti Kartal’da Karadenizli aday çatlağı

AK Parti’nin Kartal adayı kim olacağı ile ilgili AK Parti Kartal teşkilatı içinde tartışmalar sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Binali Yıldırım’ın Kartal için hangi adaya sıcak baktığı konusunda da spekülasyonlar devam ediyor.

Erzincanlı Binali Yıldırım adına Kartal’da propaganda yapan yeğeni Cem Murat Yıldırım’ın aday olma ihtimali yüksek görünse de Kartal’da teşkilat içinde adaylık konusunda en çok öne çıkan isim Abübekir Taşyürek olmuş durumda. Ancak Taşyürek’in başka ilçede oturuyor olması ve Erzurumlu olması Kartal’daki AK Parti teşkilatında büyük sıkıntı yaratıyor.

Özellikle de Karadenizli AK Partililer Sultanbeyli, Tuzla ve Pendik’te zaten Erzurumlu belediye başkanları olmasından dolayı Taşyürek’e karşı çıkıyor, Karadenizli bir aday istiyor. Erzurumlu AK Partililer ise Kartal’da AK Parti’nin mutlaka Erzurumlu bir aday göstermesinden yanalar.

Binali Yıldırım cephesinde ise Taşyürek’in Kadir Topbaş’a yakın bir isim olması nedeniyle şüphe ile yaklaşıldığı belirtiliyor.