Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Kartal Adliyesi’nde ifade verdi

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir mitingde yaptığı konuşmada yargılanmalarını istemesiyle Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’ndaki İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından jet hızıyla haklarında soruşturma açılan ünlü duayen sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Kartal’daki adliyede ifade verdi.

Metin Akpınar’a darbe soruşturması

Bir televizyon kanalında yaptıkları açıklamalardan dolayı haklarında Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında darbe ve ölüm tehdidinde bulunmak suçlamasıyla soruşturma açılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ifade vermek için polis eşliğinde adliyeye götürüldü.

Polis evlerine gitti

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın, haklarında başlatılan soruşturma kapsamında, savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığı’na davet edildiğini bildirmişti. Polis ekipleri, savcılığın ifade vermeye çağırması üzerine sabah saatlerinde Müjdat Gezen (75) ve Metin Akpınar’ın (77) Kadıköy’deki evlerine gitti.

Erdoğan: Bedelini ödeyecekler

DEİK Mali Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracakmış. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bedelini ödeyecekler. Şimdi git bunun bedelini öde” açıklamasında bulunmuştu.

x