Kar ve soğuklar İstanbul’u esir alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul’da beklenen kar yağışı ve soğuk hava dalgası için tarih verdi. İstanbul’u etkisi altına alacak olan soğuk havalar günlerce kenti terk etmeyecek. Hava sıcaklıkları 12 derece birden düşecek.

Meteoroloji’nin yaptığı en son hava durumu tahminlerine göre bugün İstanbul’da çok bulutlu ve güneşli bir hava etkili olacak ve bu hava yarın sağanak yağışa dönecek. İstanbul için soğuk ve karlı havalar ise Çarşamba günü baş gösterecek.

İstanbul’a kar ne zaman yağacak?

İstanbul’u esir alması beklenen kar ve soğuk havalar Çarşamba gününden itibaren etkili olacak. Aşırı soğuklar ve kar İstanbul’u esir alacak, hava sıcaklıkları bir anda 12 derece azalacak.

Salı gününden itibaren hava sıcaklıkları düşmeye başlayacak. Meteoroloji’den yapılan hava tahminlerine göre salı ve çarşamba için yurdun önemli kısmında kar yağışı olacağını duyuruldu. Salı günü İstanbul’da hava sağanak yağışlı olacak, Çarşamba günü ise sıcaklık 12 derece birden azalacak.

İstanbul’da kar yağışı bekleniyor

25 Aralık’tan itibaren yurdu etkisi altına alacak soğuk havaların İstanbul’u 26 Aralık’ta etkilenmeye başlayacağı kaydedildi.

Çarşamba günü İstanbul’da beklenen kar yağışının ardından soğuk ve karlı hafta bir süre daha devam edecek.