Camide içki içti dedikleri Kartallı gencin hayatı karardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son dönemde tekrar gündeme getirdiği Gezi eylemleri sırasında camide içki içildiği iddiası yüzünden Kartallı kuaför Emre Öztürk’ün başına gelmeyen kalmadı.

Gezi Parkı olayları esnasında polisin müdahalesinden kaçan binlerce vatandaş Bezm-i Âlem Valide Sultan Cami’ne sığınmıştı. Olaylar sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan camide içki içildiğini iddia etmişti.

O dönem Habervaktim isimli haber sitesi camide grup seks yapıldığına dair bir haber yayınlamıştı. Camide içki içildiğine dair iddiayı öne sürenler Kartallı kuaför Emre Öztürk’ün elinde kola bulunan fotoğrafını kullanarak bira olduğunu öne sürmüştü. Kuaför Emre Öztürk bu olayların üstüne işinden oldu ve hayatı karardı.

Kartallı kuaförün hayatı karardı

Yapılan haberlerde camide bira olayı için kullanılan fotoğrafta Kartal’da oturan kuaför Emre Öztürk’ün elinde tuttuğu nesne kullanılmıştı. Bir gazeteye açıklama yapan o genç elindekinin bira şişesi olmadığını ve sadece kola olduğunu ifade etti.

Emre Öztürk yaptığı açıklamada, “Polisin attığı biber gazlarından etkilenince camiye sığındık. 14 yıldır astım hastasıyım. Kendime gelince caminin içinde kiler oluşturulmuştu. Sigara dahil birçok içecek hatta buz bile vardı. O sırada rafa kola bırakıldı, elime aldım ve gözüme tuttum rahatlamak için. Çünkü her tarafım, özellikle gözlerim yanıyordu. Kutu kola elimdeyken biri resmimi çekmiş.

330 ml bildiğiniz (Coca Cola) kutu kola. Orada bira içen hiç kimseyi görmedim. Kilerde de bira görmedim. Ertesi sabah uyandığımda sosyal medyada o fotoğrafı gördüm, binlerce küfür edilmiş hakkımda. Sokağa çıkamıyordum ilk günlerde. Minibüslerde bile tepki ‘Camiye de bira ile girilir mi’ diye tepki gösteriyorlar. Bulunduğum semtte ailem uzun yıllardır oturuyor. Herkes anneme, babama ayrı bir baskı uyguluyor.

Yeğenlerime, yakınlarıma, ablama baskı uyguluyorlar. ‘Senin ağabeyin camiye birayla girmiş’ diyerek 14 yaşındaki kız kardeşimin bile önünü kesiyorlar. Hayatım karardı” ifadelerini kullandı.