Kadıköy’de taksici kadın müşteri arasında kısa mesafe arbedesi lince dönüştü

İstanbul Kadıköy’de bir taksici yağmur altında bekleyen müşteriyi kısa mesafe diyerek almadı, kadın müşterinin şikayet edeceğini söylemesi üzerine taksici kadın müşteriye saldırdı.

Kadıköy Kozyatağı’nda bir taksici yağmur altında ıslanan ve taksiye binmek isteyen kadın müşteriye kısa mesafede yolculuk edeceği için aracına almak istemedi. Taksiciyi şikayet edeceğini söyleyen kadın müşteri ile taksici arasında tartışma çıktı.

Olay saat 14:00 sıralarında Kadıköy Kozyatağı’ndaki bir hastanenin çıkışında meydana geldi. İddiaya göre yağmur altında sokakta bekleyen bir kadın, yoldan geçen taksiyi durdurarak binmek istedi. Taksici ise kadını arabaya almadı.

Taksici kadın müşteriyi itti

Ancak taksi şoförü iddiaya göre “kısa mesafe” diyerek kadını taksiye almadı. Bunun üzerine duruma tepki gösteren kadın eline telefonunu alarak polisi aramak ve şikayette bulunmak istedi. Kadın taksiciyi şikayet ettiği esnada çevredeki diğer vatandaşlar da olaya müdahil olarak taksiciye tepki gösterdi.

Olayın sonucun aracından inen taksici ile vatandaşlar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine taksici ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı ve olay linç girişimine döndü. Kısa süreli arbedenin ardından taksici aracına binerek kaçtı.