Bilal Erdoğan Kartal’a geldi

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da bir dizi görüşme yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan daha sonra Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen bir tanıtım toplantısına katıldı.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) ile Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenecek “İstanbul liseler arası İyi Yönetim İlkeleri Yarışması” tanıtım toplantısında konuşan Bilal Erdoğan, “Gençlerde iktidara karşı, güce karşı, okul idaresine karşı, öğretene karşı, anne-babaya karşı böyle isyana varmayacak kadar da olsa eleştirinin olması gayet revaçtadır, popülerdir” dedi.

Erdoğan, gençlerde eleştirel olmanın çok revaçta olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

Gençlerde iktidara karşı, güce karşı, okul idaresine karşı, öğretene karşı, anne-babaya karşı böyle isyana varmayacak kadar da olsa eleştirinin olması gayet revaçtadır, popülerdir. Ama bu nasıl kanalize edilmelidir. Yani tamam ‘benim bir konu da çok şikayetim var bunu arkadaş meclislerinde dile getiriyorum, kızıyorum, bağırıyorum, çok havalı da bir iş yapıyorum’ ama asıl marifet o şikayetinizi, o derdinizi aksiyona dökmek. Nedir bu aksiyon? Bu aksiyonun bir tarafı bir kurum nezdinde bir girişimde bulunmak. Yani ‘bu belediye başkanı böyle şu işi bir türlü yapmadı.’ Tamam, güzel, sen acaba bununla ilgili belediyenin santralini aradın mı ? Eğer aramıyorsak o zaman o işte maalesef sorumsuz davranıyoruz, sadece ukalalık yapıyoruz, üzerimize düşen görevi yapmıyoruz.

x