İstanbul’da FETO’yu andıran sokak isimleri değiştiriliyor

- Yorumlar

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkili sokak isimleri düzeltilmeye devam ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yakın geçmişte değiştirdiği veya FETÖ’yü andıran sokak isimleri eski haline döndürülüyor.

İBB Meclisi’nde Ekim ayının son birleşiminde FETÖ’yü andıran 94 sokak ve cadde ismi oy birliğiyle değiştirildi. Sokaklara verilen yeni isimler İBB ekipleri tarafından yerleştirilmeye başlandı.

Eren Bülbül ve Hrant Dink isimleri verildi

Yapılan değişikliklerle birlikte 15 yaşında şehit düşen Eren Bülbül ile FETÖ’nün suikastine kurban giden Ermeni kökenli gazeteci Hrant Dink’in ismi İstanbul’daki FETÖ’yü andıran sokak isimlerinin yerine verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin kararıyla birlikte Anadolu yakasındaki 47 sokak ve caddenin ismi değiştirildi. Ekipler tarafından Kartal’da yapılan çalışmada, Samanyolu Caddesi’nin ismi ‘Başkumandan Caddesi’ olarak değiştirilirken, Dumanlı Sokak’ın yeni adı Dumandağı Sokak oldu.

İETT’de hala Samanyolu Durağı var

Öte yandan İETT’nin duraklarının yer aldığı internet sitesinde hala Samanyolu Caddesi durağı yer alıyor.

Buradan görüntülenebilen durak ismi hala değiştirilmemiş. İETT’nin terör örgütü ile alakalı bu ismi ne zaman değiştireceği bilinmiyor.

x