İstanbul’da ekip otosunda grup tecavüze 12 yıl hapis

İstanbul Beylikdüzü’nde görevi başındayken ekip otosunda bir kadına toplu tecavüz ettikleri iddia edilen iki polis memuru hakkında başlatılan soruşturma kapsamında davaları görülmeye devam ediliyor.

Olay, 11 ay önce Beylikdüzü’nde görevleri başındaki R.Y ve S.E isimli iki polisin P.T isimli bir kadına tecavüzüne ilişkin davada S.E. için 12 yıl hapis istendi.

Savcı, tutuklu polis sanık S.E.’nin “Cinsel saldırı” suçundan 12 yıldan az olmamak üzere, tutuksuz sanık R.Y.’nin de “Cinsel saldırı suçuna yardım etme” ve “Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” suçlarından 6 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep edildi.

Diğer polis sanık R.Y’nin kamu güvenliğini sağlama görevini bırakarak, bu amaçla kendilerine tahsis edilmiş aracın amaç dışı kullanımına itiraz etmediği, izin verdiği, diğer sanığı engellemediği, amirlerine bildirmediği, resmi üniformalı bulunduğu, bu şekilde suç işleme kararı bulunan S.E.’nin eylemine iştirak ettiği vurgulandı.

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, mütalaaya karşı taraflara beyanda bulunmak için süre veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.