Kartal’da iddia nedeniyle gece denize giren genç öldü

İstanbul Kartal’da denize atlayan 30 yaşındaki genç boğularak öldü. Gencin arkadaşlarıyla girdiği iddia sonucu gece vakti denize atladığı ve akıntıya kapılarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Denize giren gencin cansız bedenini yapılan arama çalışmaları gece boyunca sabaha kadar devam ederken, 31 Aralık sabahı cansız bedene ulaşıldı.

Barış Kekeç’in boğularak ölmesi

Olay, saat 03:00 saatlerinde, Kartal sahilinde meydana geldi. İddiaya göre Barış Kekeç (30), arkadaşları ile sahilde otururken ve muhabbet ederken gece saatlerinde denize girme fikri üzerinde iddiaya girdi.

barıs kekeç

Barış Kekeç kıyafetlerini çıkartarak gece vakti denize atladı. Burada bir süre yüzen Kekeç, kıyıya tekrar çıkmak isterken akıntıya kapıldı. Kekeç’in denizde boğulmaya başladığını gören arkadaşları, durumu polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, Kekeç’i deniz üzerinde hareketsiz bir şekilde yatarken buldu. Sahil güvenliğine ve deniz polisine haber verildi. Ekipler, akıntı ile birlikte kaybolan Barış Kekeç’in cesedini arama çalışması başlattı.

Barış Kekeç’in cansız bedenine ulaşıldı

Sahilde yapılan çalışmalara Deniz Polisi, Sahil Güvenlik ve Kartal Belediyesi ekipleri destek verdi. Acılı ailenin günlerdir süren bekleyişi son buldu. Kartal’da denize girdikten sonra kaybolan gencin cesedi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) su altı itfaiye ekipleri tarafından bulundu.

Boğulan gencin ailesi arama çalışmalarının yürütüldüğü noktada hüzünlü bir bekleyiş sürdürdü. Kartallı vatandaşların da aileye taziye ziyaretleri gerçekleşti. Talihsiz gencin cansız bedeni denizden çıkarıldı. Kekeç’in cansız bedeninin arama çalışmaları ertesi gün sabah saatlerinde tamamlandı ve cansız bedene ulaşıldı.

Acı haberin verilmesi üzerine, olay yerine gelen aile büyük bir hüzne boğuldu. Barış Kekeç’in annesi sinir krizi geçirirken, babası ise denize atlamak istedi. Denize doğru koşarken, çevredeki vatandaşlar tarafından durduruldu. Olay anında yanında bulunan bir arkadaşı ise, kendini suçlayarak gözyaşları döktü.