Kartal’da gündüz vakti sokak ortasında pompalı dehşeti

İstanbul Kartal’da gündüz vakti aracıyla gelen pompalı saldırgan bir kişiyi bacağından vurarak yaraladı. Saldırgan yerdeki yaralıya yumruk ve tekme attıktan sonra aracını yaralının üzerine sürdü. Dehşet dolu o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Dehşet dolu olay, 19 Temmuz 2018’de Kartal Petrol İş Mahallesi’nde Kanaat Sokak, Refah Sokak ve Lodos Sokak’ın bağlandığı kavşakta meydana geldi. İddiaya göre, kavşaktaki oto galeriyi işleten Serkan Yanıkgül (36) ile Volkan Çolak arasında geçmişten kalan bir anlaşmazlık vardı. İkili cep telefonundan birbirine hakaret etti.

[dailymotion]x6zs7zh[/dailymotion]

Akşam saatlerinde Volkan Çolak, Serkan Yanıkgül’ün bulunduğu yere gelerek tekrar tartışmaya başladı. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle tartışma büyümeden sona erdi. Bir süre sonra tekrar aracıyla gelen Volkan Çolak elindeki pompalı tüfek ile Yanıkgül’ü bacağından yaraladı.

SALDIRGAN SERBEST BIRAKILDI

Saldırgan daha sonra yerdeki yaralıya tekme ve yumruk attıktan sonra aracı üzerine sürdü. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralanan şahsa ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Saldırgan Volkan Çolak daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu.

6 ameliyat olan Yanıkgül’ün iyileşme süreci 5 ay daha sürecek. Saldırgan ise 45 gün tutuklu kalıp serbest kaldı. Mahkemesi hala devam ediyor.