Kartal sahilinde boğulan genç sonunda bulundu

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da Kordonboyu sahilinde iddia nedeniyle gece 3:00’da denize giren ve boğularak kaybolan genç nihayet bulundu. Vatandaşların merak ettiği olayla ilgili çalışmalar netice verdi. Ekiplerin denizde arama çalışmaları sonucu talihsiz gencin cansız bedeni bulundu.

Kartal’da geçtiğimiz gün denize giren ve denizden çıkamayan 30 yaşındaki Barış Kekeç isimli gencin cansız bedenini arama çalışmaları bugün de devam etti. Kartallı vatandaşların merakla beklediği haber bugün öğlen vakti geldi. Sahilde yapılan çalışmalara Deniz Polisi, Sahil Güvenlik ve Kartal Belediyesi ekipleri destek verdi. Acılı ailenin günlerdir süren bekleyişi son buldu. Boğulan gencin ailesi arama çalışmalarının yürütüldüğü noktada hüzünlü bir bekleyiş sürdürdü. Kartallı vatandaşların da aileye taziye ziyaretleri gerçekleşti. Talihsiz gencin cansız bedeni denizden çıkarıldı.

Kartal’da denize girdikten sonra kaybolan gencin cesedi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) su altı itfaiye ekipleri tarafından bulundu.

Olay, saat 03:00 saatlerinde, Kartal’ın Kordonboyu Mahallesi sahilinde meydana geldi. İddiaya göre Barış Kekeç (30) isimli genç, arkadaşları ile sahilde oturuyordu. Arkadaşları ile bir süre burada sohbet eden Kekeç, arkadaşları ile denize girme konusunda iddiaya girdi.

Barış Kekeç kıyafetlerini çıkartarak gece vakti denize atladı. Burada bir süre yüzen Kekeç, kıyıya tekrar çıkmak isterken akıntıya kapıldı. Kekeç’in denizde boğulmaya başladığını gören arkadaşları, durumu polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

bogulan genc

Olay yerine gelen ekipler, Kekeç’i deniz üzerinde hareketsiz bir şekilde yatarken buldu. Sahil güvenliğine ve deniz polisine haber verildi. Ekipler, akıntı ile birlikte kaybolan Barış Kekeç’in cesedini arama çalışması başlattı.

Arama çalışmaları 2 gündür devam etmesine rağmen henüz talihsiz gencin cansız bedenine bugün ulaşıldı.

x