CHP MYK’da İstanbul ilçeleri için önemli karar

- Yorumlar

CHP’nin İstanbul ilçeleri için adaylarını açıklaması konusunda heyecanlı bekleyişi sürüyor. Öte yandan, CHP MYK’da İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı ve İstanbul’un ilçelerinin adaylarının belirlenmesi noktasında yeni bir karar alındı.

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanarak partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının ve İstanbul’un ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusunu masaya yatırdı.

İZMİR’DE ANKETTE 4 İSİM VAR

Siyasi kulislerden medyaya yansıyan bilgilere göre, MYK’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi konusunda anket yaptırılma noktasında karar alırken Tuncay Özkan, Selin Sayek Böke, Abdül Batur ve Tunç Soyer ankette yer alacak isimler olacak.

İLÇELER İÇİN SON BİR ANKET DAHA

Öte yandan İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Murat Çalık’ın belli olmasından sonra gözler İstanbul’da diğer ilçelere çevrilirken alınan karar üzerine ilçelerin adayları için son bir anket daha yapılacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun kafasında çok çeşitli fikirler olduğu iddia edildi. Kulislerde dönen iddialara göre klişe kararlar almayacağı söyleniyor. Bu da sürpriz adaylar olabilir fikrini yarattı.

x