İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı

- Yorumlar

İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı kuzey kesimlerinde başladı. Sarıyer ve Kartal Yakacık taraflarında aralıklar halinde kar yağmaya başladı. Bazı yerlerde park halindeki araçların üzerinin karla kaplandığı görüldü.

METEOROLOJİ’DEN KAR AÇIKLAMASI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul için kar uyarısı geldi. Haftalardır beklenen ve Cuma günü kar yağsa da beklenen seviye de yoğunluk olmaması, vatandaşların araştırma yapmalarına neden oluyor. Meteoroloji’den gelen açıklama doğrultusunda ise İstanbul’da yarın sabah saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor.

İstanbul’da 07.01.2019 Pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren meydana gelecek yağışların 08.01.2019 Salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmni ediliyor. Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

x