Kartal’da okul önlerinde satış yapan torbacılara operasyon

İstanbul Kartal’da polis, okul önlerindeki uyuşturucu satıcılarına operasyon düzenledi. Suçüstü yapılan operasyonda çiğ köfte ambalajlarına saklanmış çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekiplerin Soğanlık Gümüşpınar’da okul önlerinde uyuşturucu madde satıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Okul önlerindeki şüpheli kişileri uzun süre takip eden polis ekipleri, şüphelilerin evlerine baskın düzenledi. E.K, H.Y, H.V ve M.H.Y.’nin evlerinde yapılan aramalarda 1 adet hassas terazi, satışa hazır fişekler halinde 695 gram Skunk adlı uyuşturucu madde ve çiğ köfte ambalajlarına sarılı satışa hazır 780 gram kokain, 14 bin 600 lira ve uyuşturucu madde ticaretinde kullanılan çok sayıda cep telefonu ele geçirildi.

Yakalanan kişilerin uyuşturucu, tehdit, otodan ve evden hırsızlık, kumar, taksirle yaralama, çocuğa cinsel istismar ve kişilerin huzurunu bozmaktan çok sayıda suç kayıtlarının olduğu öğrenildi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesine sevk edildi.