İstanbul’da kar yağışı etkisini gösteriyor

- Yorumlar

AKOM ve Meteoroloji’den gelen son dakika uyarılarına göre kar yağışının İstanbul’da 5-10 santim kalınlığında kar bırakması bekleniyor. Peki İstanbul’da okullar tatil ilan edildi mi? İstanbul’da okullar tatil mi? Yarın okullar tatil ilan edildi mi? Valilikten son dakika açıklaması geldi mi? Kar ne zamana kadar sürecek? İşte detaylar…

İstanbul’da 8 Ocak’ta okullar tatil mi sorusu günün en çok merak edilenlerinden oluyor. Öğrencilerin ve velilerin gözü İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya çevrildi. İstanbul’da okullar yarın tatil mi merak ediliyor. Şu an için İstanbul Valiliğinden kar tatili açıklaması gelmedi. Geldiği takdirde haberimiz üzerinden güncellemeleri takip edebilirsiniz..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi vatandaşları şiddetli kar yağışına karşı uyardı. AKOM’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;” Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun büyük bölümü Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giriyor.

Soğuk hava, fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışlı havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor. İstanbul’un yüksek ve kırsal bölgelerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.”

x