Meteoroloji’den İstanbul için fırtına ve sağanak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika uyarılarına göre İstanbul için kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji vatandaşları ‘Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Ulaşımda Aksamalar’ konusunda uyardı. İstanbul’da önümüzdeki 3 gün boyunca sağanak yağmur bekleniyor.

Marmara’da fırtına 40-60 km/saat şeklinde esmesi beklendiğinden, fırtınanın oluşturabileceği hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İstanbul’da akşam üstü şiddetli rüzgar etkili olmaya başladı. Rüzgar nedeniyle İDO’nun bazı seferleri iptal edildi. İstanbul’da etkili olan fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana gelirken, pazartesi sabahı işe giden vatandaşları olumsuz etkileyebileceği kaydedildi.

İstanbul’da bu gece yağmur ve 36 kilometre/saat hıza kadar rüzgar bekleniyor. Pazartesi sabahı sağanak yağmur ve 42 kilometre/saat hıza kadar rüzgar bekleniyor. Salı günü 44 kilometre/saat hıza ulaşacak rüzgarla beraber sağanak yağmur olacak. Çarşamba günü rüzgar etkisini kaybedecek. İstanbul’da önümüzdeki 3 gün boyunca sağanak yağmur bekleniyor.