AK Parti’den istifa eden İBB Meclis üyesinden ormana villa tepkisi

- Yorumlar

17 yıl boyunca AK Parti’de görev yapan ve AK Parti’den istifa edip Saadet Partisi’ne geçen Beykoz Belediye Başkan adayı ve İBB Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, kamu yararı gerekçesiyle Beykoz ormanlarına 550 villa yapılma kararına sert tepki gösterdi.

AK Partili Beykoz Belediye Meclisi, kamu yararı gerekçesiyle Beykoz ormanlarına 550 villa yapılmasını onayladı.

17 yıl Ak Parti’de görev yapan ve geçtiğimiz aylarda istifa edip Saadet Partisi’ne geçen İBB Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu bu duruma isyan etti.

TV5’te Çağlar Cilara’ya konuşan Kaşıtoğlu, “Beykoz halkı artık oraya ancak hizmetçi ve kapıcı olarak girebilir” dedi.

Kaşıtoğlu, “Bu mesele önemli. Cumhurbaşkanımızın o konuşmasından iki gün sonra Beykoz Belediye Meclisi’nden bir karar geçti. Beykoz’un Elmalı, Dereseki bölgesinde 2 buçuk milyon metrekarelik bir alan vardı. 110 dönümlük inanılmaz güzel her türlü ağaç çeşidinin hemen hemen bulunduğu çok zengin bir bitki örtüsünün olduğu alan tarım alanından çıkarıldı konut alanına çevirildi. Orada 550 villa yapılacak ve bu kamu yararı gerekçesiyle yapılıyor. 550 villa milyon dolarlarla satılacak, zengin insanlar oturacak. Beykoz halkı oraya ancak hizmetçi ve kapıcı olarak girebilir. Halk, kamu dediğimiz, 550 villa sahibi dışındaki gerçek kamudan bahsediyorum o kamunun nasıl bir yararı var orada?” ifadelerini kullandı.

x