Pendik’te çocuklara ateş eden sanığa, “sakat mısın, ayağa kalk” tepkisi

Pendik’te parkta oynayan çocuklara silahla ateş edip bir çocuğu yaralayan H.D. hakim karşısına çıktı. Savunma yapan sanık, çocukların gürültü yapmasına kızarak ateş ettiğini söyledi. Kimlik tespiti sırasında ayağa kalkmayan sanığa mahkeme başkanı, “Ayağa kalksana sakat mısın” diyerek tepki gösterdi.

Çocuklara silahla ateş etti iddiası

İstanbul Pendik’te parkta oynayan 7 yaşındaki H. D.’yi yaraladığı iddia edilen ve 23 yıla kadar hapsi istenen Barış Balcı’nın yargılanmasına Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.

Sanık savunmasında, “Gece saat 04:30 sıralarında işten geldim, yattım. Öğlene doğru dışarıdan çocuk sesleri geliyordu, camdan çocuklara ‘Sessiz olun’ dedim ve tekrar yattım. Kurban bayramının birinci günü olduğu için ailem kurban kesimine gitmişti, evde yalnızdım. Daha sonra annem geldi beni uyandırıp, ‘bir çocuk vurulmuş sen mi yaptın? dedi. Ben de, ‘Hayır anne, sen kaldırdın beni zaten uykudan’ dedim. Kesinlikle ateş ederek mağduru yaralama ya da öldürmeye teşebbüs etmedim. Bizim evde tabanca ve tüfek yoktu” dedi.

Mahkeme başkanının sanığa, “Camdaki izler ne peki” diye sorması üzerine sanık, bilgisi olmadığını söyledi.