Kartallı Cemal’i 22 dolar için ezerek öldürdüler

ABD’de benzin istasyonu işleten Kartallı Cemal Ulkiye Dağdeviren, 22 dolarlık benzin parasını ödemek istemeyen bir kişi tarafından ezilerek öldürüldü.

Olay, ABD’nin New York kentinde sabah saatlerinde meydana geldi. Benzin istasyonu işleten 59 yaşındaki Kartal göçmeni Cemal Dağdeviren, benzin parasını ödemek istemeyen bir kişi tarafından ezilerek öldürüldü. 22 dolarlık benzin alan, daha sonra parasını ödemeden kaçmaya çalışan ve 30 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir erkeğin kullandığı aracın önüne geçerek durdurmaya çalışan Cemal Dağdeviren, sürücünün çarpmasıyla yaralandı.

Sürücü olay yerinden uzaklaşırken, Dağdeviren, South Nassau Community Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Dağdeviren’in katilinin yakalanması içinse bölge polisi harekete geçti.

kartallı cemalin katili

SAHTE KART VE PARAYLA ÖDEME YAPMAYA ÇALIŞTI

Şüphelinin sahte kredi kartı ve para ile ödeme yapmaya çalıştığını, bunun gerçekleşmemesi üzerine kaçarken kendisini durdurmaya çalışan benzin istasyonu işletmecisi Dağdeviren’in ölümüne neden olduğunu belirten Nassau Bölge Polis Departmanından Stephen Fitzpatrick şüpheli hakkında bilgisi olanların polise başvurmasını istedi.

Çalışma arkadaşları tarafından işini ve ailesini seven “iyi bir insan” olarak tanımlanan Cemal Dağdeviren’in 25 yıl önce İstanbul Kartal’dan göç ederek ABD’ye gittiği ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

cemal dağdeviren