CHP PM’de flaş gelişme, İstanbul ilçe adayları nasıl belirlenecek?

CHP’nin MKY toplantısı ve PM toplantısı bugün yapılacak. Peki İstanbul ve ilçelerinde son durum ne, adaylar belli oldu mu?

CHP’de bugün İstanbul için 10’a yakın ilçenin adayının açıklanması bekleniyor. Öte yandan CHP’de aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının 1 Aralık’a kadar istifa ettikleri ancak aday olamazlarsa diye istifalarını duyurmadıkları iddia edildi.

CHP’de İstanbul Kadıköy ve Beşiktaş için İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun adı geçiyor.

Kartal’da anketlere bakılacak

CHP’nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise İstanbul Kartal, Kadıköy, Beşiktaş, Maltepe için, Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun’la mutabakat yaparak aday olmasını istediği isimler için çalışmalar yapıyor.

CHP Kadıköy’de Belediye Başkan aday adayı Aykurt Nuhaoğlu‘nun görevine devam etmesi için işbirliği yapıldığı öğrenildi.

CHP Genel Başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel’in CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’yla Aykurt Nuhoğlu’nun adaylığına yönelik yoğun bir çalışma yaptığı belirtiliyor.

CHP’nin Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun ve CHP İstanbul İl Başkanlığı ortaklığında İstanbul’un 29 ilçesinde 4 ayrı firmayla kamuoyu araştırmaları yaptırıldığı öğrenildi. Araştırmaların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağı belirtildi.

5 ilçede Kılıçdaroğlu aday belirleyecek

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’un kritik 5 ilçesindeki adayları kendisi belirleyeceği ve son dakikaya kadar ilan etmeyeceği de gelen bilgiler arasında. Aday belirleme noktasında Kılıçdaroğlu’nun inisiyatifine bırakılan ilçeler ise Kadıköy, Maltepe, Ataşehir, Bakırköy ve Sarıyer olarak belirtiliyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yarın toplanacak Parti Meclisi’nde gündeme gelecek konular arasında İstanbul’un kritik 29 ilçesinin olmadığı, CHP’nin yönetiminde olmayan veya oyunun düşük olduğu 10 ilçenin masaya yatırılacağı öğrenildi.