Kartal, Maltepe ve Pendik nüfus müdürlüklerinde seçmen izdihamı

Kartal, Maltepe ve Pendik Nüfus Müdürlüklerinde seçimde oy kullanmak isteyen ancak adres kaydı olmayan vatandaşlar bildiriminde bulunmak için sıraya girdi.

Seçimde oy kullanmak isteyen ancak adres kaydı olmayan vatandaşlar nüfus müdürlüklerine akın etti. Kartal, Maltepe ve Pendik nüfus müdürlüklerinde izdiham yaşandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan; adres kaydı olmayan 363 bin 555 kişiye ‘ilçe nüfus müdürlüklerine müracaat ederek güncel adres bildiriminde bulunmaları’ yönünde bilgilendirme yapıldığını hatırlatılarak şu ifadelere yer verilmişti:

“Bu bilgilendirme sonucunda 40.804 kişi güncel adres bildiriminde bulunmuştur. Adres kaydı olmayan vatandaşlarımızın 17 Ocak saat 17.00’a kadar ilçe nüfus müdürlüklerimize adres bildiriminde bulunmaları büyük önem arz etmektedir.”

Seçmen listesinde ismini bulamayan bir kadın, “Benim seçmen listelerinde adım çıkmadı. Şimdi müracaat edeceğim. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ne gerekiyorsa onu yapacağım. Adresim yeni değil 26 senedir aynı adreste oturuyorum. Müracaat ettim herhalde düzeltecekler” dedi.