Sultanbeyli’de Ekrem İmamoğlu ile pazardaki kadının ilginç diyaloğu

İstanbul Sultanbeyli’de bir dizi ziyarette bulunan CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, pazardaki bir kadınla ilginç bir sohbet yaşadı. Kendisini Erdoğan seçmeni olarak niteleyen ve okuma-yazması olmadığını belirten kadın İmamoğlu’nu AK Parti adayı sanınca ortalık karıştı.

Sultanbeyli Çarşamba pazarına gelen İmamoğlu, burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. İmamoğlu, pazar gezisinin en ilginç diyaloğunu Maruze Keleş adlı bir vatandaşla yaşadı. Önce İmamoğlu ile geçim sıkıntısı üzerine bir süre sohbet eden Keleş, İmamoğlu’na “Sen Tayyip Erdoğan’a bağlı değilsen oy yok.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun adını duyunca “oy yok” dedi

İmamoğlu’nun da “Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyım” demesi üzerine, Keleş, “Yok yok onlardan iş olmaz. O Türkiye”yi yer bitirir.

Tayyip Erdoğan biriktirdi, o da gelir yer. Aynı Suriyeliler gibi oluruz. Biz Suriyelileri kabul ettik ama bizi kimse kabul etmez. Ben 15 günlük evliydim.

Evliliğimi anlamadım. Tüp kuyruklarında, yağ kuyruklarında durduk. Onun zamanında her yer çöptü.” ifadelerini kullandı.

Sohbetin devamında, “Sana börek, kete yaparım ama oy vermem” diyen Keleş’e, İmamoğlu, “Oyunuzu değil, duanızı istiyorum. Seçileceğim, gelip böreklerini, ketelerini yiyeceğim. Enerji alıp, 5 yıl deli gibi çalışacağım” şeklinde yanıt verdi.