İstanbul’da sahte seçmen protestosu

CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı, Üsküdar’daki seçmen listelerine itiraz etti. Yaklaşık 500 kişilik grup Üsküdar’daki Selimiye Parkı’na gelerek eylem yaptı. Yapılan açıklamalarda, CHP ve İyi Parti’nin İstanbul’da yığma ve hayali seçmenlerle ilgili YSK’ye verdiği itiraz dilekçeleri incelenmeksizin reddedildi.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt da “Birinci ve üçüncü bölgede kabul edilmeyen itirazlarımızın arasında Selimiye’deki meclis üyesinin evindeki yığılma inşaat işçisi seçmenler var. Bunların kaydının düşürülmediğini saptadık. Aynı şekilde İcadiye’deki bir vakıfta sizlere daha önce bahsettiğimiz 9 tane kız yurdunda 9 erkek seçmen hala listelerde mevcut. Düşürülmemişler, kendimiz tespit ettik. Yüzde 1500 eminiz bu seçmenler hala aynı adreste düşürülmeden duruyor. Bunlar da itirazlarımıza kısmi cevap veren birinci ve üçüncü bölge seçim kurullarının kayıtlarından alınmıştır. Yani ikinci bölgeye ait değildir” dedi.

İtirazlar incelenmeden reddedildi

İkinci bölgede Seçim Kurulu Başkanı Haydar Öztop’un 2 bin 228 seçmene ait itiraz dilekçelerini reddettiği bilgisini verdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı, ilçe başkanlıklarınca yapılan itirazların, müracaat hakimlikleri tarafından incelenmeden reddedildiğini belirtti. Yapılan açıklamada konu ile ilgili İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarının ortak basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.