CHP İstanbul ilçelerinde adaylarını neden açıklamıyor?

İstanbul’da en çok merak edilen konulardan biri de CHP’nin neden hala 31 Mart 2019 seçimleri için İstanbul ilçelerindeki adaylarını açıklamadığı sorusu oldu.

CHP’de İstanbul’un ilçelerindeki adayların belirleneceği Parti Meclisi (PM) toplantısının 27 Ocak Pazar günü yapılmasına karar verildi. Bu kararın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’daki evinde akşam yemeğinde buluştu.

CHP’nin haftasonu yapılacak kritik PM toplantısı sonrası, İYİ Parti ile yürütülen işbirliği görüşmelerinde son rötuşların yapılması için sürpriz bir zirve yapıldı.

Adayların açıklanması İYİ Parti ile anlaşma sonrası yapılacak

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’yı makamında kabul eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ardından İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in misafiri oldu.

Akşener’in evinde eşleri ile birlikte akşam yemeğinde buluşan iki lider, işbirliği görüşmelerinde tıkanan ilçelerle ilgili çözüm yolları aradı.

Gelen bilgilere göre akşam yemeğinde, başta Akşener’in ikamet ettiği Üsküdar’ın da içinde yer aldığı İstanbul’un ilçeleri ile ilgili uzlaşma sağlandığı ve kurmayların yapılan anlaşmayı protokole bağlayacağı öğrenildi.