Bostancı’da metroda türbanlı kadına hakaret davası devam ediyor

- Yorumlar

İstanbul Kadıköy’deki Bostancı Metro İstasyonu’nda türbanlı bir kadına hakaret ettiği öne sürülen sanığın 3 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Bostancı Metro İstasyonu’nda türbanlı bir kadına hakaret ettiği iddia edilen sanığın “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “hakaret” suçlarından 3 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’ndaki Anadolu 61. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada müşteki Kerime Pehlivan’a destek vermek için AK Parti Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek katıldı.

Türbanlı diye yüzüne tükürdü iddiası

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Bostancı Şehit Semih Balaban Polis Merkezi Amirliği’ne müracaat eden Kerime Pehlivan’ın, olay günü Bostancı Metro İstasyonu’nda dışarı çıkmak için asansör beklediği sırada giyiminden ve inancından dolayı bir kişinin yüzüne tükürerek hakaret ettiğini beyan etmesi üzerine soruşturma başlatıldığı belirtiliyor.

İddianamede, sanık Atınç Manap’ın “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “hakaret” suçlarından 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

x