Ekrem İmamoğlu Pendik’te vatandaşlarla buluştu

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’daki seçim ziyaretlerinin ardından Pendik’e geçti.

Pendik’teki seçim gezilerine Dolayoba semt pazarından başlayan CHP’li İmamoğlu’na çok sayıda CHP’li ve İYİ Partili ilçe yöneticisi eşlik etti. Esnaf ve vatandaşların bölgede yaşadıkları sorunları dinleyen İmamoğlu, “1 Milyona yakın insanı etkileyen tapu sorunu var. Her konuda ilgileneceğiz. Mücadeleyi de biliyoruz. Bize güvenin sorunlarınızın tümünü çözeceğiz. Sorunları birlikte tespit edip, çözümü de birlikte üreteceğiz.” şeklinde konuştu.

Pazar ziyaretinin ardından Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan kıraathaneye giden İmamoğlu, burada bulunan vatandaşlarla selamlaşarak onlardan destek istedi. İmamoğlu, kentsel dönüşüm sorunu konusunda yardım isteyen vatandaşlara, “Pendik ile ilgili bilgileri aldık, kentsel dönüşüm ve tapu sorunlarını hep birlikte çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Pendik Trabzonlular Derneği’ni de ziyaret eden İmamoğlu’nu Şaban Balcı isimli vatandaş kemençe ile karşıladı. Ekrem İmamoğlu, Balcı’nın şahsına yazdığı şarkıya tempo tuttu. Ardından Trabzonlulara seslenen İmamoğlu, “Çalışkan yol arkadaşlarıma ve şahsıma güveniyorum. Dolayısı ile bu yolda bizi takip edin, bizi dinleyin, vicdanı ve akıllarıyla karar vereceklerine ben eminim. Sizlerden de destek istiyorum. Allah yolumuzu açık etsin.” ifadelerini kullandı.