İETT otobüsünde yüksek sesli müzik kavgasında 3 yaralı

İstanbul Eyüpsultan’da bir İETT otobüsünde yüksek sesle müzik dinleme tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü. İki kardeşin bıçaklandığı kavgada bıçaklayan kişi de yolcular tarafından linç edilince yaralandı.

Olay, Eyüpsultan’da Feshane Caddesi üzerinde ilerlerken otobüs içerisinde kardeşleri Mahmut Turan ve Mehmet Emin Turan’la yolculuk yapan Şerife Turan, ön koltukta oturan ve yüksek sesle müzik dinleyen Kamil Oğuz’u uyardı.

İddiaya göre Oğuz bu sırada elinde bulunan bıçakla Şerife Turan’ın üzerine yürüdü. Kardeşleri de araya girince tartışma otobüs dışına sıçradı. Durağa yaklaştığında otobüsü durduran şoför, Kamil Oğuz’u aşağı indirmeye çalıştı. Bu sırada iddiaya göre Oğuz otobüs şoförüne de, “Hepinizi doğrayacağım” diyerek tehditler savurdu.

Otobüsten inen 2 kardeş ile Kamil Oğuz’un tartışması dışarıda kavgaya dönüştü. Bu sırada olay yerinde bulunan sivil polis de kavgaya müdahale ederek bıçağı Oğuz’un elinden aldı. Koltuk altlarından yaralanan iki kardeş ile darp sonucu yaralanan Kamil Oğuz hastaneye kaldırıldı.

3 kardeş şikayetçi olurken, Oğuz ise ifadesi alındıktan sonra savcı talimatıyla serbest bırakıldı.