Tuzla’da 2 milyon TL değerindeki Volfram’ı çalan lise öğrencisi yakalandı

İstanbul Tuzla’da bir iş yerinden yüklü miktardaki toz kimyasal maddeyi çaldıktan sonra piyasaya sürmeye hazırlanan şahıslar polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Tuzla’daki bir iş yerinden 8 Ocak’ta çalınan yüklü miktardaki toz kimyasal maddenin bulunması için çalışma yürüten Tuzla Asayiş Büro Amirliği yapılan çalışmalarda şok bilgilere ulaştı. İfadesi alınan iş yeri sahibi İsrail İ., çalınan kimyasal toz ham maddeyi piyasaya sürmeye çalışan zanlıya ait telefon numarasını polis ekiplerine verdi.

Şüphelinin açık kimliğinin tespiti ve yakalanması için alıcı gibi davranan polis ekipleri, şüpheliye ait telefonu aradı. Pendik Kurtköy’de yaşadığı belirlenen telefon numarasının sahibi F.Y., polise toz maddenin satışıyla ağabeyinin ilgilendiğini söyledi.

Bunun üzerine Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekip, sosyal medya ve saha çalışması sonucunda şüphelinin lise öğrencisi 2003 doğumlu F.Y. olduğunu tespit etti. Ayrıca F.Y.’nin bir süre önce okuduğu liseden ayrıldığı belirlendi. Şahsın adresine giden ekipler, şüpheliyi ikametinde yakaladı.

Şahsın adresinde yapılan aramada 11 adet farklı ebatlarda plastik bidonlar içerisinde çalıntı ‘Volfram’ malzemeleri ele geçirilerek polis ekiplerince muhafaza altına alındı.

Gözaltına alınan E.Ü., çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak Maltepe 1 No’lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.