Canan Kaftancıoğlu istifadan vazgeçti

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa eden Canan Kaftancıoğlu, istifasını geri çektiğini ve görevine devam ettiğini duyurdu. Kaftancıoğlu, CHP PM’de belli olan CHP İstanbul İlçe Belediye Başkan adaylarına tepki göstermek için CHP İstanbul İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti.

Kaftancıoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklama, “Daima pusulam olan CHP Örgütüm;sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz,yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım” diyerek istifa etmişti.

ÖNCE İSTİFA ETTİ SONRA VAZGEÇTİ

Canan Kaftancıoğlu’nun sabaha karşı yaptığı açıklama şöyle:

Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.

İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.