Hakkı Suha Okay’dan adayların belirlenmesi hakkında flaş iddia

CHP PM’de tartışmalara neden olan Kadıköy Belediyesi Başkan Adaylığı oylaması için yeni bir iddia daha ortaya atıldı. CHP PM üyesi, eski genel başkan yardımcısı Hakkı Suha Okay, salt çoğunluk sağlanamadığı için oylamanın geçersiz olması gerektiğini iddia etti.

İstanbul’un 29 ilçesinde belediye başkanlarını belirleyen CHP’de çatlak sesler çıkmaya devam ediyor. Son çıkış Hakkı Suha Okay’dan geldi. CHP’li Okay Kadıköy oylamasından bahsederek, “PM’deki oylama sonucuna istinaden yeterli salt çoğunluk sağlanamadığından, aday ilan edilen arkadaşımızın adaylığının düşmüş olması gerekir. Aday yeterli 31 oyu alamamıştır” dedi.

Kadıköy için yapılan oylamada, MYK’dan çıkan isim Şerdil Dara Odabaşı’nın 30’a karşı 29 oyla PM’den geçtiği belirtildi. PM’de Kadıköy için tekrar bir oylama talep edildi ancak kabul edilmedi.

Konuyla ilgili olarak CHP PM üyesi, eski genel başkan yardımcısı Hakkı Suha Okay, çok önemli bir iddiayı dile getirdi. Okay, ‘Kadiköy oylamasına 60 kişi katılmış olup 30 kabul 29 ret 1 çekimser oy çıkmıştır. Tüzüğün 57. Maddesi ve yönetmeliğin 7/12Maddesi uyarınca ‘oylamaya katılanın bir fazlası gerekmektedir’diye açıkça belirtiliyor. Bu oylama sonucuna istinaden yeterli salt çoğunluk sağlanamadığından, aday ilan edilen arkadaşımızın adaylığının düşmüş olması gerekir. Aday arkadaş yeterli 31 oyu alamamıştır” dedi…

CHP’den Kadıköy Açıklaması

CHP Basın Biriminden paylaşılan bilgi notunda, bazı basın yayın organlarında “CHP Kadıköy adayının açıklanmasının daha sonraki bir tarihe bırakıldığı” şeklinde yanlış bilginin yer aldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Kadıköy belediye başkan adayımız son MYK ve Parti Meclisi toplantımızda tespit edilmiş olup adayımız Şerdil Dara Odabaşı’nın adı açıklanmıştır. Olası bir bilgi kirliliğine meydan vermemek için Kadıköy adayımızın Sayın Şerdil Dara Odabaşı olduğunu tekrar hatırlatmakta yarar görülmüştür.”