İYİ Parti Kartal’dan Gökhan Yüksel’e destek

İYİ Parti Kartal ilçe başkanlığından Millet İttifakı’nın Kartal adayı olan CHP’li Gökhan Yüksel’e destek geldi. CHP’nin Kartal adayı Gökhan Yüksel, İYİ Parti Kartal ilçe başkanlığını ziyaret etti. Ziyarete CHP Kartal ilçe başkanı Muammer Çelebi de katıldı.

31 Ocak 2019 perşembe günü İYİ Parti İlçe Başkanlığına ziyaret gerçekleştiren Gökhan Yükseli İYİ Parti İlçe Başkan’ı Bünyamin Balta ve İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, İYİ Parti Kartal İlçe Başkan yardımcısı Mukadder Gürcan ve partililer karşıladı.

Ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçerken, İYİ Parti’den “Gökhan Yüksel bizim adayımızdır” açıklaması geldi. İyi Parti İlçe Başkan’ı Bünyamin Balta, “Partilerimizin aldığı ittifak kararı doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız ve CHP’nin Kartal adayı olarak açıklanan Gökhan Yüksel’i destekleyip seçimlerde beraber çalışacağız. Son günlerde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de adının karıştığı gazete haberleri doğru değildir ve biz İYİ Parti olarak çıkan adayımıza sahip çıkacağız. Sayın Genel Başkanımız kesinlikle çıkan aday hakkında olumsuz yorum yapmamıştır, bu açıklamamı da İl Başkan Yardımcımızdan aldığım Genel merkez bilgileri doğrultusunda yapıyorum.Bundan daha net bir açıklama olamaz sanırım” dedi.

İyi Parti İstanbul İl Başkan yardımcısı Ruşen Işık, “Basında çıkan haberleri duyar duymaz Genel Merkezimizle irtibata geçip haberin doğruluğunu sordum ve Kartal ziyareti yapacağımı müdahale etmemiz gereken bir olup olmadığını sordum ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını bizzat Genel Merkezimizden aldım. İlçe Başkanımızın yaptığı açıklamalara bende evet diyorum ve seçimlerde CHP Kartal Belediye Başkan adayı ile çalışacağız. ” dedi.