CHP’li aday hakkındaki taciz belgeleri sahte çıktı

CHP’nin İstanbul Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat hakkında sosyal medyada paylaşılan taciz belgeleri muhaliflerin yalanı çıktı.

Akşam’ın haberine göre, CHP’nin kazanmasına kesin gözüyle bakılan ve yaklaşık 20 aday adayının yarıştığı başkan adayı olma yarışında kulisler de çok canlı geçti.

Erdoğan Toprak hem Beşiktaş hem de Kartal’da belirleyici oldu. Öte yandan, Bahçelievler’de ilçe başkanlığı da yapan Akpolat’ın Beşiktaş’tan aday yapılması diğer aday adayları çıldırttı.

TACİZCİ İLAN ETTİLER

Erdoğan Toprak’ın “Kırmızı çizgim” dediği Akpolat’ın adaylığının ardından bazı Beşiktaş aday adayları CHP’yle ilgili haber yapan gazetecilere 2012 yılında Bahçelievler Polis Merkezi’nde düzenlenmiş bir belge servis ettiler. Belgede müşteki isminin, TC kimlik numarasının ve ifadeyi alan polis memurunun ismi kapatıldı. 2012’de Bahçelievler CHP İlçe Başkanı olan Akpolat’ın ilçe binasında sekreter olarak çalışan bir kadını taciz ettiği anlatılıyor. Ardından belge CHP adına tweetler atan bazı hesaplara gönderildi ve sosyal medyada olay yayıldı. Akpolat, belgenin sahte olduğunu açıkladı.

YALANI ORTAYA ÇIKTI

O belgenin gerçek olup olmadığını hem emniyet hem adliye kaynaklarına sordu. İki kurum da böyle bir belgenin kayıtlarda olmadığını açıkladı. Böylece CHP’li bazı aday adaylarının koltuğu kapabilmek için kendi adaylarını tacizci yapacak kadar alçaldıkları da belgelenmiş oldu.