İYİ Parti Şile Belediye Başkan adayı Rahmi Çakar’a yoğun ilgi

İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, Şile’de bir otelde yapılan tanıtım toplantısı ile partililerle buluştu. Toplantıya yoğun katılım olurken, İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Yaman için tanıtım programı düzenlendi. 

Toplantıya İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Hayrettin Nuhoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu katıldı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu yaptığı konuşmada, “Ben bugün bu görkemli ortamda seçimin sonucunu gördüm” diye konuştu. “Rahmi Çakar üzerindeki mutabakat seçimin sonucunu belli ediyor” diyen Kavuncu, Çakar’ın Şile’yi önce İstanbul’un ve sonra tüm Türkiye’nin önemli bir turizm merkezi haline getireceğini ifade etti. “1 Nisan’da geleceğe umutla bakacağımız bir güne uyanacağız” diyen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı, “Biz ay yıldızımızı, ülkemizi en iyi yerlere taşımanın peşindeyiz” diyerek Rahmi Çakar’a da yerel seçimlerde başarılar diledi. 

Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, çileli bir adaylık süreci yaşadığını, farklı siyasi partilerde gezen, dolaşan bir konuma düşürülmeye çalışıldığı söyleyerek, hiçbir siyasi pazarlığın içinde olmadığını, gocunacak hiçbir şeyinin bulunmadığını ifade etti. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, İl Başkanı Buğra Kavuncu ve tüm parti yönetimine teşekkürlerini ileten Çakar, korku iklimini kırarak her kesimi kucaklayacak bir belediyecilik anlayışı içinde olduğunun altını çizdi.

Çakar, “Şile bizim sevdamızdır, aşkımızdır. Temenniden öte, icraat için, adil bir yönetim hedefiyle yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı. Program sonrası kalabalık bir grup halinde Şile çarşısına yürüyüş gerçekleştirildi ve Seçim İrtibat Bürosu açıldı.